Ceny...

( opublikowane: Środa godz.15:45 2018-01-24) komentarzy: 0 , czytane: 3015 razy

Każdy z nas, jako ostateczny konsument kupując jakikolwiek produkt opłaca myśl technologiczną, cykl badań naukowych, wdrożenie, produkcję, opakowania, etykiety, koszty pośrednie - administracji, pracownikow, utrzymania siedzib, fabryk, transportu, magazynowania, zyski producenta, marże hurtowni i sklepow, reklamy.

 

 naturalne suplementy poznań

Polacy kochają leki, szczegolnie te, bez recepty. Ceny lekarstw refundowanych, na receptę są ustalane odgornie i nie mogą przekraczać ustalonych limitow. Pozostałe - tu panuje "wolna amerykanka". Nie tylko w sklepach i aptekach, ale i w hurtowniach ich ceny zależą od wielu czynnikow - głownie od popytu  - jest popyt - trzeba zarobić.

Lwią część ceny lekow np. przeciwbolowych lub witamin stanowi koszt reklamy telewizyjnej, szacuje się, że aż 30% ceny jednostkowego opakowania.

Należy zwrocić uwagę na receptę wypisaną przez lekarza, jeśli wpisał NZ /nie zamieniać/ - apteka nie wyda tańszego odpowiednika, a lekarz jest bardzo "przekonany" do wypisanego leku.

 

 

Zapraszam na stronę wybitnego fizyka prof. Mirosława Dakowskiego, ktory opublikował min. tabelę przedstawiającą koszt produkcji wybranych lekarstw w USA i ostateczną cenę ich sprzedaży.

Rożnice są szokujące!!! Jakie koszty mieszczą się w tak ogromnym przedziale? ARTYKUŁ

Podobną tabelę umieścił w swojej książce "Ukryte terapie - czego Ci lekarz nie powie?" Jerzy Zięba

 

 cena, suplement diety, lekarstwo, cena leku, koszt reklamy,


Najczęściej komentowane:
Domowa bomba zdrowia
2018-01-31 15:46:13