Nawyki

( opublikowane: Niedziela godz.13:28 2018-01-28) komentarzy: 0 , czytane: 3909 razy

Jesteśmy więżniami własnych nawyków, przyzwyczajeń i upodobań nabytych przez lata całego dotychczasowego życia. Nie wszystkie z nich dobrze służą naszej kondycji, ale ... liczymy na to, że NAS nie dotyczą choroby, starość, itp. Do czasu, aż .... najpierw ledwo odczuwalne zwiastuny; jakieś bóle przelotne, chwilowe niedomagania, uciski, osłabienia; lekceważone do momentu, gdy stan jest "nie do wytrzymania", gdy wyniki badań lekarskich przekraczają normy, a diagnoza p. doktor brzmi złowieszczo "ta choroba wymaga zażywania lekarstw do końca życia".

Uwierz mi - nie zawsze wymaga - sięgnij po świadome działania naprawcze, bo tylko TY masz moc by powrócić do pełni życia. Jeśli jeszcze cieszysz się zdrowiem - tym bardziej - ciesz się jak najdłużej podejmując słuszne decyzje i mądre wybory.

                       

 

                                                                                               

 

narzekanie -

wyeliminuj nawyk narzekania. Na zmęczenie, złe samopoczucie, na układy w pracy, na rachunki, na męża, żonę, dzieci. Użalając się nad sobą choćby przed jedną osobą wciągasz ją i siebie w spiralę psychicznej indolencji. Nic nie zyskujesz - tracisz czas, tracisz wewnętrzną harmonię, tracisz energię tak potrzebną do działania. Jeśli dążysz do pozytywnych zmian w swoim życiu powstrzymaj w zarodku odruch narzekania.

potrzeba aprobaty -

usilnie tropisz oznaki uznania dla Twojej osoby? Masz poczucie spełnienia, gdy rozmówca przyznaje Ci rację, a dyskomfortu w przeciwnym razie? Brak akceptacji jednej lub kilku osób to Twoja porażka? Jeśli tak jest - jesteś nawykowo uzależniony od opinii zewnętrznej na swój temat. Zmień to! Poczuj swoją wartość i wyjątkowość niezależnie od wypowiedzi i zachowań otoczenia. Masz w sobie moc i potencjał jak każdy i jeśli w to uwierzysz ruszysz do przodu bez względu na okoliczności. Poddaj się celowo od czasu do czasu krytyce i ćwicz przy okazji wiarę w siebie - chyba, że jest ona konstruktywna - uczymy się życia do końca życia!

 

 

Aby przekonać się jak bardzo nawyki determinują Twoje życie, wykonaj odwrotnie powtarzalną czynność:

umyj zęby lewą ręką /jeśli jesteś praworęczny/

załóż spodnie zaczynając  od drugiej niż zwykle nogi

zrób zakupy w obcym markecie

zamiast porannej kawy - wypij sok

wyjdż z domu w trakcie emisji ulubionego serialu

"zapomnij" zabrać telefon ze sobą....

i wiele innych, które traktując jak zabawę unaocznią Ci, jak bardzo jesteś "przyzwyczajony" do pewnych stereotypów. Niektóre są banalne i nie utrudniają życia, a nawet je organizują i dyscyplinują, ale nawyki niebezpieczne dla zdrowia są trudne do wyeliminowania i warto popracować nad ich wyeliminowaniem.

Niszczące są przede wszystkim:

nałogi - alkohol, nikotyna, narkotyki

złe emocje - stres, złość, zazdrość, niechęć, bojażń 

lenistwo - siedzący tryb życia, unikanie ruchu

medycyna naturalna

złe odżywianie - "śmieciowe jedzenie"

.... ale też:

- narzekanie  przemożna potrzeba aprobaty

- złośliwe plotkowanie - permanetne krytykowanie

i inne.... oceń i zacznij zmiany od siebie. medycyna naturalna, naturalne suplementy diety, naturalny Flavon, akceptacja, aprobata, nawyki, leki, emocje, nałogi


Najczęściej komentowane:
Domowa bomba zdrowia
2018-01-31 15:46:13