MITY I PRZEKŁAMANIA

Syntetyki
( opublikowane: 2018-02-04 16:09) komentarzy: 0 , czytane: 3390 razy

Artykuł "Leki syntetyczne" zawiera treści będące sumą licznych opinii naukowców, lekarzy, pacjentów:

 LEKI SYNTETYCZNE Intensywny rozwój chemii i w następstwie szybki wzrost produkcji leków syntetycznych usunął w cień naturalne środki lecznicze, jakimi są m.in. zioła. Chemioterapia stała się z jednej strony dobrodziejstwem współczesnego człowieka, np. dzięki antybiotykom wiele chorób przestało zagrażać życiu. Z drugiej jednak strony w epoce chemioterapii pojawiło się nowe zagrożenie zdrowia ludzkiego - ciężkie choroby polekowe i powikłania spowodowane ubocznymi skutkami nadużywania leków chemicznych, podczas gdy naturalne środki lecznicze nie powodują gwałtownych zaburzeń w metabolizmie człowieka. Toksyczność, niepożądane interakcje i działania uboczne leków syntetycznych często są przyczyną 

komplikacji groźniejszych od samej choroby. 

Klasycznym tego przykładem jest "słynny" Talidomid powodujący wady wrodzone u dzieci matek przyjmujących go w czasie ciąży. Benedictin (producent: Merrel Dow Pharmaceuticals), inny lek zalecany powszechnie przy wymiotach w pierwszych miesiącach ciąży, również był przyczyną wad wrodzonych. W latach 60. zaczęły się pojawiać doniesienia o młodych kobietach z ciężkim idiopatycznym (pierwotnym) nadciśnieniem płucnym i niezwykłymi splotowatymi zmianami tętniczek.  Czytaj cały artykuł : Leki syntetyczne

 

 Powikłania, choroby, a nawet zgony wyniku przedawkowania lub łączenia lekarstw:

przeczytaj koniecznie o niepożądanych działaniach najpopularniejszych lekow, takich jak: zawierających paracetamol, lekarstw na przeziębienie, przeciwbolowych, przeciwalergicznych. ARTYKUŁ

Przyswajalność witamin i składników odżywczych z produktów syntetycznych jest znikoma, organizm nie "czyta" laboratoryjnych chemicznych wzorów, a stosowane przy produkcji dodatki smakowe, utwardzające i inne, dodatkowo wprowadzają chaos w rozpoznaniu struktury tabletki i na ogół jej większość jest wydalana lub odkładana w formie toksyn. Polecam artykuł witaminy i suplementy - przeczytaj. 

Bioprzyswajalność składników odżywczych przez organizm z suplementów kształtuje się na poziomie:

3 - 10% z tabletek

do 30% z płynów

aż do 95% z galaretek /dżemików/,

których jest najmniej w ofercie rynkowej, a taką postać mają właśnie koncentraty Flavon. Forma zażywanych suplementów jest o tyle ważna, że jako istoty przeżuwające, wszystko co zjadamy, wprowadzamy do układu pokarmowego w formie pogryzionej, przeżutej papki i taką organizm rozumie, i rozbiera sprawnie na czynniki pierwsze, a także przyswaja, co jest tego warte.

 Na rynku jest mnóstwo syntetycznych, półsyntetycznych i naturalnych suplementów hojnie opatrzonych etykietami z obietnicami szybkiej regeneracji włosów, skóry, stawów, serca, układu trawiennego. Po pierwsze - żaden suplement nie uceluje w konkretny organ - działa na cały organizm, musi więc być dobry jakościowo. Po drugie, im tańsze, tym gorzej, masowa produkcja syntetyków jest tania.  Skład sztucznych suplementów diety jest słabo, albo wcale przyswajalny przez organizm, który jest żywy i potrzebuje zasilenia żywymi - organicznymi substancjami. 

Artykuł "O czym nie mówią nam lekarze" opublikowany w miesięczniku Świat Wiedzy w maju 2016r. odsłania niektóre z mrocznych tajemnic współczesnej medycyny. Zawiera próbę odpowiedzi na pytania, cyt.: "Które leki częściej zabijają, niż ratują życie?, Co decyduje o tym, kto dostanie organ do przeszczepu?", Jak sfabrykować chorobę?"

Kolejny cytat: " Statystyki są przerażające. Każdy Polak łyka średnio cztery tabletki dziennie. Nawet przy zwykłym przeziębieniu zażywamy często po kilka preparatów naraz. Problem w tym, że często zdarza się, iż dana substancja czynna, gdy napotka inną, wchodzi z nią w reakcję chemiczną. Na przykład łączne stosowanie kilku leków przeciwzapalnych nie przynosi korzyści, a wiąże się z ryzykiem uszkodzenia górnego odcinka przewodu pokarmowego, nerek czy wątroby. Skutki mogą być poważe, medykamenty ulegają zmianie, wzajemnie się neutralizują lub ich działanie jest tak silne, że zmieniają się w truciznę. Na skutek zatrucia lekami każdego roku do szpitali trafia 20 tysięcy Polaków

 

Dwa lata brałam leki na nadciśnienie. Wiele różnych,  ponieważ przestawały działać. Z ulotki leku CARDURA wynika, że działania niepożądane to: zakażenie dróg oddechowych, dróg moczowych, zawroty i bóle głowy, kołatanie serca, kaszel, świądy, zapalenie pęcherza, alergie, udar mózgu, apatia, zawał serca i wiele innych na całą stronę A4. Ja osobiście odczułam nieznane mi do tej pory alergie i wypadanie włosów - garściami. Moje nadciśnienie wyleczyłam uporczywie zajadając naturalne suplementy z bioflavonoidami.  Od czterech lat nie kupuję leków na nadciśnienie - wyrównało się idealnie. Podobnie z moimi stawami - powtarzajace się stany zapalne powtarzały się tak często, że nałogowo zaczynałam dzień od przyjęcia tabletki Febrofen. Na początku działały, później, gdy organizm przyzwyczaił się przestały działać, stawy bolały, a ja nadal brałam Febrofen. Działania niepożądane stosowania Febrofenu to min.: wrzody żołądka, zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, zmienne nastroje, zaburzenia wzroku, pracy serca i inne. Błędne koło. Po kilku miesiącach stosowania Flavonoidow nawet nie zauważyłam, że nie odczuwam bólu, gdy dotarło to do mnie odstawiłam oczywiście lekarstwo i od paru lat nie biorę tabletek na stawy. I jak tu nie doceniać bogactwa natury?

 

 

 

Przerażające wyniki kontroli rynku suplementow, sprawdż na co się narażasz łykając reklamowane pigułki na wszystko:

 

artykuł: Przerażające ustalenia NIK

 

artykuł: Suplementy bez kontroli

 

 artykuł: Suplementy na cenzurowanym

 

 

NIK ujawnia suplementy diety zakwestionowane przez inspekcję sanitarną:

range Triad + Green

Complete sleep

5-HTP - kapsułki

 

Arnold Iron

Dream Creation

Candida Clear

Black Walnut Hulls

Holistic UltraBalans

 

Animal Pump

Kapsułki Flatol

Sinulan Junior Gardło

CROSTREC PRE -W-BOX

AMIXTM MyoCell® 5 Phase

 

Diaval Caps

Potassium nitrate

Tropinol XP

Compete! (smak: tangy tangerine, fruit punch slam, lemon drop)

Amino pump

Mex M-Test pro

Xtreme Detonator

Pre Shock

Beta stim

Platinum Multivitamin

 

Cyclin GF

NO-Bomb

IHS TECHNOLOGY BS BURN SHAPE 2.0 FAT BURNER

Plusssz Care Dzień Bez nerwów - tabletka do połykania

Plusssz Care Dzień Bez nerwów - tabletka musująca

 

Wobenzyn N

Multi-Enzyme Formula

Mango Peach Powder

B52+

Animal cuts - szaszetki

 

Animal m-Stak

Animal Pack

Black Bombs

Duo Lactil

 😊😊😊

 

 

 


Tabletki - przyswajalność
( opublikowane: 2018-02-04 15:44) komentarzy: 0 , czytane: 2592 razy

Farmacja reklamą strzela sobie w kolano...

To jak to jest z tą przyswajalnością tabletek?

Film.....

ibuprom tabletki witaminy

 

Filmik reklamujący nowy Ibuprom RR emitowany w reklamach TV i internecie /w tym na FB/, nie pozostawia wątpliwości: najnowszy produkt przeciwbolowy Ibuprom RR jest "nowoczesną tabletką z ultracieńką powłoczką i rekordowo szybkim rdzeniem", i pozwala na "rekordowo szybkie uwolnienie substancji czynnej w żołądku". Wspomniany film /jest dostępny w kilku wersjach/ prezentuje proces zachowania się dwoch rożnych tabletek umieszczonych w osobnych naczyniach wypełnionych symulowanym sokiem żołądkowym. Tabletka o nazwie "zwykła tabletka" lub w innej wersji "Brand nr 2" spokojnie utrzymuje swoją postać w stanie nienaruszonym, niczym wielowiekowy Sfinks, podczas, gdy Ibuprom RR dosłownie eksploduje i rozpada się na miliony cząsteczek.

 

ibuprom, tabletki, witaminy

Jestem pod wrażeniem jej siły rażenia...

Tylko pojawiają się wątpliwości i pytania:

 

1. Rozpad Ibuprom RR następuje w żołądku, czy substancja czynna dostaje się do krwioobiegu? Prezentacja zaczyna się i kończy na żołądku.

2. Tabletka oznaczona jako: "zwykła tabletka" lub "Brand nr 2" utrzymuje swoją nienaruszoną postać, nie raczy się, nawet na potrzeby reklamy choćby trochę rozpuścić.

Jaki jest zatem sens łykania jakichkolwiek innych poza Ibuprom RR tabletek, skoro nie rozpuszczają się nawet w soku żołądkowym? 

Pozostawiając na boku celowość łykania tabletek ratujących życie i zdrowie, zastanowmy się nad tabletkami z witaminami, minerałami, etc.

 

tabletki, witaminy, minerały

Już  dawno badacze wykazali, że tabletki witaminowe dostarczają do organizmu  zaledwie ok. 5% substancji czynnej. Sama  witamina, lub ich grupa syntetycznie wpakowana w tabletkę, pozbawiona towarzystwa enzymow, minerałow, kwasow tłuszczowych, ktore stanowią synergiczną całość z rozkoszą pobieraną przez nasze komorki, jest jałowa - nieaktywna biologicznie. Niezbędny dla zdrowia i łatwo przyswajalny komplet występuje tylko w naturze.

 Polecam lekturę artykułu:

Eksperci rządu USA: Witaminy w tabletkach to strata pieniędzy. Mogą nawet szkodzić (http://www.tvn24.pl)


Chiński czosnek
( opublikowane: 2018-01-28 13:24) komentarzy: 0 , czytane: 2556 razy

O wyższości czosnku polskiego nad chińskim

Jest ładny, duży, biały, symetrycznie okrągły, jak z taśmy fabrycznej . Kto się daje nabrać na jego urodę .... traci całe bogactwo składnikow odżywczych, jakie daje czosnek polski. 

 

Mały, niepookaźny, z ciemną łupiną, ale za to obdarzony wszystkimi parametrami właściymi dla czosnku. W smaku ostry i gryzący - taki ma być czosnek, źrodło naturalnych antybiotykow, ostoja zdrowia, bomba witaminowa, silny wzmacniacz odporności.

  

 

Chiński potentat produkcji żywności zalewa europejskie połki sklepowe min. tonami pięknego czosnku. Jest on, podobnie jak inne produkty, wytwarzany z udziałem chemii i antybiotykow, bez uwzględniania jakichkolwiek norm, byle dużo. Chociaż jest łągodny w smaku i zapachu, zostaw go w spokoju, nie tylko nie czerpiesz z niego żadnych korzyści dla zdrowia, ale wręcz narażasz organizm na szkody, grzybice, alergie i kolejną wewnętrzna walkę z chemią.


Niebezpieczne suplementy syntetyczne
( opublikowane: 2018-01-28 13:23) komentarzy: 0 , czytane: 2488 razy

 

NATURALNE SUPLEMENTY NIEBEZPIECZNE SUPLEMENTY SYNTETYCZNE

NIK po kontroli rynku suplementow ALARMUJE !!!! : w składzie wielu z nich, nawet tych, ktore oferują apteki, znaleziono bakterie chorobotworcze, w tym bakterie kałowe, substancje zakazane z listy psychoaktywnych, czy stymulanty podobne do amfetaminy, które działają jak narkotyki....... ARTYKUŁY


Rak
( opublikowane: 2018-01-28 13:22) komentarzy: 0 , czytane: 3211 razy

RAK zaczyna się od jednej komórki. Zakłócone przez czynniki ryzyka /niżej/ DNA komórki powoduje niekontrolowany wzrost i podział komórek prowadzący do powstania nadmiernie rozrośniętej masy - GUZA.

Guz złośliwy to nic innego jak złośliwe rozprzestrzenianie się uszkodzonej komórki drogą układu limfatycznego lub krwionośnego do innych części organizmu, by się tam zagnieździć i mnożyć - to są tzw przerzuty.

U każdego z nas może w którymś momencie życia pojawić się jakiś rodzaj nowotworu i nie wiemy o tym, ponieważ sprawny układ odpornościowy rozpoznaje i niszczy chore komórki. Jesteśmy w posiadaniu cudownego systemu uzdrawiającego - podstawowa zasada - musimy utrzymać układ odpornościowy w doskonałym stanie - i nic nam się nie stanie!!!

                      nowotwor 

                            

                          NOWOTWÓR - medycyna jest bezsilna!

Niewyobrażalnie smutne jest, gdy po uplementy jak po ostatnią deskę ratunku zgłasza się osoba, dla ktorej lekarze już niewiele mogą zrobić.....czy nie lepiej byłoby zadbać o zdrowie gdy ono jeszcze jest?

Amerykański Instytut Badań nad Rakiem /American Institute for Cancer Research - AICR/ wykazał, że dominującą przyczyną ekspansji nowotworów są złe nawyki żywienia. Badania dowiodły, że styl odżywiana i życia rzutuje w 30 - 40% przypadków zachorowań na raka. Przeczytaj ciekawy artykuł oparty o bogatą bibliografię.

Światowa Organizacja Zdrowia - WHO prognozuje, że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe znacznie się zwiększy - obecnie jest to 14 mln przypadków rocznie, na 2025 rok przewiduje się 19 mln zachorowań, a na 2030 - 22 mln zachorowań i wskazuje w ramach działań profilaktycznych na konieczność wprowadzenia zdrowego stylu życia, nie palić tytoniu, aktwność fizyczną,  stosowanie odpowiedniej diety - bogatej w warzywa i owoce, ubogiej w cukier i tłuszcze zwierzęce.

Wszystkim tym, którym zależy na utrzymaniu lub powrocie do zdrowia polecam lekturę książki autora Frederica Le Cren "PRZECIWUTLENIACZE medycyna XXI wieku". 

 

 

 

Wybrane cytaty książki: 

"...dobroczynny tlen, po pewnych przekształceniach w tak zwane wolne rodniki ... powoduje postępujące "rdzewienie" naszego rganizmu. Powstające związki mają aktywny udział w wielu chorobach przewlekłych i degeneracyjnych. /../ Nadmiar wolnych rodników może pociągnąć za sobą poważne uszkodzenia i przyczynić się do rozwoju guzów nowotworowych, miażdżycy tętnic i niwydolności wieńcowej, jak również zmian stawowych, zaćmy i wielu innych chorób typowych dla ludzi w pewnym wieku... Omówię pokrótce wyniki badań klinicznych i biochemicznych, które dość jednoznacznie uzasadniają włączenie do codziennej diety antagonistów wolnych rodników, czyli tak zwanych przeciwutleniaczy /antyoksydantów/, w razie potrzeby w postaci suplementów, w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i zmniejszenia ryzyka rozwoju wymienionych chorób."

"Według wytycznych żywieniowych, powinniśmy spożywać od pięciu do dziesięciu porcji surowych warzyw i owoców dziennie, co jest minimalną dawką..."

Ta i wiele podobnych publikacji pomagają nam uświadomić sobie jak prosta jest droga do utrzymania zdrowia i jak często bezmyślnie z niej zbaczamy...., i nieraz jest już za póżno gdy do chorego dociera nieciekawa diagnoza lekarska....

 

METODA GERSONA czytaj cały artykuł

Cytuję poniżej fragmenty artykułu o antynowotworowej, niezwykle skutecznej, natoralnej terapii Gersona, opartej na odpowiednim doborze przyjmowanych pokarmow, głownie sokow z warzyw i owocow. Naturalną terapią Gersona zostało wyleczonych z ciężkich nowotworow tysiące chorych, skazanych uprzednio przez medycynę kliniczną na kilka miesięcy życia.

"Na czym polega terapia Gersona i dlaczego jest ona tak skuteczna, a przy tym bezpieczna dla organizmu? Nowotwor jest tak naprawdę chorobą ogolnorozwojową, a nie miejscową. Rozwoj raka wskazuje, że w naszym organiźmie zaburzona została jego naturalna rownowaga przez co nie może on prawidłowo wypełniać swoich funkcji. Jeśli nasze komorki mutują się w komorki rakowe oznacza to, że w wyniku nastałych w organiźmie blokad, do komorek nie dociera tlen i substancje odżywcze, a z jej otoczenia nie jest usuwany szkodliwy materiał opadowy. "

"W dzisiejszych czasach niemal niemożliwym jest jest, by w pełni uchronić się przed szkodliwymi czynnikami ktore mogą wywołać chorobę, ale często my sami nie staramy się w żadnym stopniu zadbać o nasze zdrowie - toksyczne konserwanty i ulepszacze do jedzenia, ktore przyjmujemy do siebie niemal codzennie przez wiele lat, tłuste posiłi, używki, nie dostarczanie ciału odpowiednej ilości składnikow odżywczych sprawiają, że nasz organizm zaczyna cierpieć wkskutek niedożywienia oraz nagromadzenia toksyn....... W naszym ciele panuje bałagan, a nasz organizm pozbawiony jest środkow, aby przeciwstawić się wynikającym z tego powodu chorobom. Dodatkowa porcja chemii w postaci lekow nie pomoże rozwiązać przyczyny tego problemu. Gerson .... opracował metodę, ktorej celem jest odbudowa sił obronnych całego organizmu tak, że jest on w stanie sam zwalczyć dręczące go dolegliwości. Dokonuje się tego przez nieustanne, knsekwentne oczyszczanie organizmu z toksyn oraz uzupełnienie jego niedoborow poprzez niezwykle intensywne odżywienie witaminami, minerałami i enzymami."

"Zaleca się picie 0,3 litra /soku z wrzyw i owocow/ 13 razy dziennie. Ilość ta odpowiada ok 9 kg warzyw i owocow, z korych został przyrządzony sok. "

"ABSOLUTNYM I BEZWZGLĘDNYM WARUNKIEM JEST ABY POŻYWIENIE POCHODZIŁO TYLKO I WYŁĄCZNIE Z UPRAW ORGANICZNYCH"

 walka z rakiem naturalnie

PRZYPADEK 49 LETNIEJ SUE 

Powyżej okładka książki o tytule w przełożeniu na polski "Czy chcesz się dowizieć, jak pokonaliśmy raka?" Ciekawy przypadek wyleczenia grożnej odmiany raka dotyczy 49 letniej Sue Olifent - czytaj cały artykuł.

W skrocie - u Sue zdiagnozowano w 2011 roku jedną z najgrożniejszych odmian nowotworu - 6 cm guza na wątrobie. Komentarz lekarza nie pozostwiał nadziei. Medycyna zaoferowała Sue tabletki nasenne i chemioterapię. Nie skorzystała. Kobieta przeżywała koszmar, ale za sprawą swojego męża Roberta podjęła walkę z chorobą drogą doboru pożywienia i wyszła z niej zwycięsko !!!

Cyt. fragment artykułu:

"Jego program rozpoczął się od oczyszczania okrężnicy: codziennie rano przez tydzień Sue piła roztwór tlenku magnezu w wodzieNastępnie przyszedł czas na odtruwanie wątroby za pomocą mieszanki 1/3 ananasa, 1 łyżki stołowej oliwy z pierwszego tłoczenia, ząbku czosnku oraz 2–3-centymetrowego kawałka korzenia imbiru zmieszanych ze szklanką filtrowanej wody. Sue piła to codziennie rano przez 10 dni przed śniadaniem.

Wszelkie produkty przetwarzane przemysłowo, czerwone mięso i nabiał zostały wyeliminowane z jej diety i zastąpione świeżymi warzywami (na surowo bądź lekko obgotowanymi) oraz owocami o niskim indeksie glikemicznym (niskiej zawartości cukru), a więc jabłkami, gruszkami i rozcieńczanymi wodą cytrynami."

 

 

 

 

 

 

 


Rak piersi
( opublikowane: 2018-01-28 13:20) komentarzy: 0 , czytane: 3400 razy

Program wczesnego wykrywania raka piersi poprzez mammografię /badanie przesiewowe/ skierowany jest do kobiet już od 40 go roku życia. Jednak wykrywanie raka tą metodą to nie to samo, co ochrona przed nim. Czy mammografia jest bezpieczna? Poniżej link do artykułu na ten temat. Pojawia się coraz więcej opinii naukowców, że to badanie przesiewowe jest w większości przypadków wykrywania tą drogą guza piersi - PRZEDIAGNOZOWANIEM !!! Guz może powstać, utrzymać swoją wielkość, a przy mocnym układzie odpornościowym nawet zniknąć samoistnie bez wiedzy i silnego stresu właścicielki.

Wykrycie, a następnie czekanie w niepokoju na dalsze wyniki biopsji, po czym leczenie chemioterapią to ogromny przełom w życiu kobiety, niewątpliwie rzutujący na całokształt jej zdrowia i życia.

                   rak piersi medycyna naturalna


Ceny...
( opublikowane: 2018-01-24 15:45) komentarzy: 0 , czytane: 3015 razy

Każdy z nas, jako ostateczny konsument kupując jakikolwiek produkt opłaca myśl technologiczną, cykl badań naukowych, wdrożenie, produkcję, opakowania, etykiety, koszty pośrednie - administracji, pracownikow, utrzymania siedzib, fabryk, transportu, magazynowania, zyski producenta, marże hurtowni i sklepow, reklamy.
Najczęściej komentowane:
Domowa bomba zdrowia
2018-01-31 15:46:13

Pragniesz wzmocnić się..

Pragniesz wzmocnić się i uodpornić na choroby dostarczając sobie całe bogactwo właściwości z tych roślin w naturalnej formie, w jednej porcji, i nie wierzysz, że to możliwe albo sądzisz, że za drogie?

Zapraszam na stronę:

https://www.healthwithflavon.com/M-590406

 

Zadzwoń do mnie 601 177 558 .

To tak niewiele, co możesz zrobić dla swojego zdrowia.